پیام رهبری ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها به مناسبت روز ملی بیرق

news_admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۶ - ۱۶:۵۸
7 اسد روز بیرق

هموطنان عزیز !

واضح و مبرهن است که بیرق؛ سمبول آزادی، استقلالیت ملی، تمامیت ارضی، دولت منظم، ملت متحد و نشان دهندۀ ارزش‌های ملی یک کشور است.

بیرق ملی سه رنگ ما نیز یکی از بزرگترین ارزشهای ما است که اگر از منظر تاریخی به آن نگاه کنیم، پیروزی و فداکاری هزارسالۀ ما در رنگ‌های سیاه، سرخ و سبز آن خلاصه شده است.

بیرق ملی نمادی از هویت، عزت و استقلال ما بوده که، اجداد و قهرمانان ما آن را با خون خود به اهتزاز نگه داشته و با شجاعتِ تمام، از آن در همه جا و در هر زمان دفاع کرده اند.

بیرق، افتخار ملی ما بوده که همیشه توسط دولت و مردم این سرزمین به عنوان نماد اتحاد و آزادی مان به اهتزاز در آمده، با جان و دل به عنوان ارزش ملی از آن در مقاطع مختلف از تاریخ کشور حفاظت شده است. همچنان نیروهای امنیتی، کشفی و دفاعی افغانستان نیز در طول ادوار تاریخ آن را به قیمت جان و خون خود در سراسر کشور همیشه به اهتزاز در آورده و با افتخار تمام زیر این سمبول ملی خدمت می‌کنند.

رهبری ادارۀ تنظیم اموز زندان‌ها، علاوه بر تبریکی هفتم اسد (روز ملی بیرق) امیدوار است که همه هموطنان محترم و میهن دوستِ ما از این ارزش معنوی به شدت محافظت نموده و به آن احترام بگذارند، زیرا برافراشتن بیرق به معنای پیروزی، غرور، عدم تسلیم شدن، دفاع از نوامیس ملی و حفاظت از کشور بوده، میهن پرستی، استقلال و ملی گرایی ما را نشان میدهد.

پس برافراشته و جاویدان باد پرچم سه رنگ کشور ما افغانستان.

با احترام

محمد حمید "طهماسی"

رئیس عمومی ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها

تازه ترین اخبار

جمعه ۱۴۰۰/۵/۲۲ - ۱۲:۰
Background image

به تعداد ۵۰ تن زندانی معتاد در مرکز ترک اعتیاد زندان مرکزی، بعد از تداوی صحت یاب گردیدند

در محفلی که به همین مناسبت در مرکز زندان پل‌چرخی دایر گردیده بود، سمونوال محمود" احمدزی" معاون امنیتی زندان مرکزی پل چرخی گفت؛ اعتیاد به مواد مخدر به مثابه مرگ تدریجی بوده که انسان را. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۲:۳۰
Background image

از فراغت شاگردان برنامه سوادآموزی و حرفه‌آموزی در زندان اناثیه کابل طی محفلی تجلیل به عمل آمد

محفل با حضور داشت محترم میرویس "بهاوی" رئیس زندان‌های مرکزی، محترمه مریم نوری نماینده پروژۀ اطفال در معرض خطر، مسئولین ملکی و نظامی و جمعی از زندانیانِ زندان اناثیه دایر گردید، در آغاز. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۷ - ۲۲:۳۵
Background image

سمینار آگاهی‌دهی از قانون اساسی افغانستان، در ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها برگزار گردید

این سیمینار تحت عنوان ( بررسی حقوق اساسی اتباع در قانون اساسی افغانستان) از سوی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی در کابل برای پرسونل ملکی و نظامی ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها برای. . .

BACK TO NEWS