پیام تبریکی رهبری ادارهٔ تنظیم امور زندان‌ها به مناسبت فرا رسیدن عید سعید اضحی

news_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۲۹ - ۱۷:۱۴
رئیس عمومی


عید سعید اضحی، این تحفه‌ی مبارک حضرت حق باری تعالی را به همه مسلمانان جهان، خاصتاً به مردم رنجور، دردکشیده و عذاب‌دیده، اما ایثارگر، با اراده، متین و شجاع مردم افغانستان، بالاخص نیروهای امنیتی کشور که نماد از دلیری و جانفشانی در راستای حفاظت از خاک، وطن و مردم اند، را تبریک و تهنیت عرض نموده، امید میبریم که خداوند متعال به برکت این ایام فرخنده، روزنه‌ی از خوش‌بختی‌ها و آرامی را به روی مردم ستم‌دیده افغانستان بکشاید و ازین پس خورشید سعادت بر کوی‌و برزن این مرز و بوم پرتوافگن گردیده، بساط تمام معایب و ناملایمات برچیده شود.

آری !
عید سعید قربان به عنوان روزی که ابراهیم به پروردگارش خون اسماعیل را هدیه میکرد و با اراده به انجام آن، از آزمون بزرگ بندگی سرافراز بیرون شد، این درس را به ما مسلمانان آموخت تا در راه خدا، حاضر به قربانی باشیم، قربانی در راه دین، راه وطن، راه آزادی و خاک مقدس ما.
به همین عزم و اراده، نیروهای امنیتی افغانستان و جمیع مردم این کشور ثابت ساختند که در راه آزادی، وحدت و حاکمیت ملی، حاضر به هر نوع قربانی و سرسپردگی بوده، در راه عزت، دین، شرف و ناموسِ مردم، سر به قربانگاه نهاده تا آخرین قطره خون ازین کشور دفاع خواهند نمود، اما فراموش نباید کرد که نیروهای شجاع امنیتی افغانستان و جوانان سربه‌کف این سرزمین چنان‌که در راه دفاع از کشور و ناموس مردم آماده جانفشانی اند، به همان‌گونه تشنه صلح و ثبات در کشور نیز میباشند تا دیگر از هیچ طرفِ درگیر جوانی به خاک و خون نغلتیده، مادری داغ پسر نکشیده، زنی بیوه و طفلی یتیم نگردد.
به همین امید و آرزو به‌جاست تا گام‌های در راستای صلح برداریم، البته صلح باعزت، صلح پایدار و صلحِ که تمامی دست‌آورد‌‌های دو دهه‌ی اخیر را حفظ نموده، در فضای صمیمیت و برادری برای آبادانی کشور و سرزمین خسته از جنگ، کاری نیکی انجام دهیم.
از همین‌رو در این روزهای خاص خداوندی، به آستان ایزد متعال دست دعا بلند می‌کنم که به برکت عید؛ این روزهای مبارک و این تحفه بزرگ آسمانی، به حال مردم بیچاره و داغ‌دیده افغانستان عنایتی ویژه کند و گشایشی در مشکلات بی‌شمار این ملت قرار دهد.
آرزو دارم که آحاد ملت افغانستان به احترام عید قربان و تمام قربانیان راه حق و آزادی، از این‌پس آئینه خاطرِ شان را از غبار کینه‌ها و کدورت‌ها بزدایند و صادقانه و برادرانه مهمان‌ قلب‌های بی‌ریای یک‌دیگر شوند.‌
امیدوارم به برکت ایام شریفِ عید و قربانی‌دادن‌ های خالصانه ملت افغانستان، چراغ صلح و سعادتِ این سرزمین، افروخته شود و هر روزی از مردمِ ما در شادی و نشاط سپری گردد.

با احترام
محمد حمید طهماسی
رئیس عمومی ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها 

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۱۷:۵۸
Background image

جلسه نوبتی نشست رهبری ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها تدویر یافت

این نشست که تحت ریاست محترم محمد حمید "طهماسی" و به اشتراک محترم خلیل‌الرحمن "متوکل" معاون پالیسی و مسلکی، محترم سمونوال صغبت الله "اندرابی" معاون نظامی، رئیس عمومی مالی و اداری و. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۱۷:۵۳
Background image

از روز بیرق ملی طی محفلی در ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها تجلیل به عمل آمد

این محفل با حضور داشت محترم سمونوال صبغت الله "اندرابی" معاون نظامی اداره تنظیم امور زندان ها، مل پاسوال عبدالواحد " نورگلی" سرپرست معاونیت امنیتی، روئسای بخش‌های مختلف ملکی و مسئولین و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۶ - ۱۶:۵۸
Background image

پیام رهبری ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها به مناسبت روز ملی بیرق

هموطنان عزیز !

واضح و مبرهن است که بیرق؛ سمبول آزادی، استقلالیت ملی، تمامیت ارضی، دولت منظم، ملت متحد و نشان دهندۀ ارزش‌های ملی یک کشور است.

بیرق ملی سه رنگ ما نیز یکی از بزرگترین. . .

BACK TO NEWS