سمینار آگاهی‌دهی از قانون اساسی افغانستان، در ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها برگزار گردید

news_admin
یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۷ - ۲۲:۳۵
سمینار آگاهی‌دهی از قانون اساسی افغانستان، در ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها برگزار گردید

این سیمینار تحت عنوان ( بررسی حقوق اساسی اتباع در قانون اساسی افغانستان) از سوی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی در کابل برای پرسونل ملکی و نظامی ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها برای یک روز دایر گردید.

داکتر سید آقا "موسوی نژاد" رئیس تطبیق فرامین ریاست جمهوری در ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها، در سخنان افتتاحیۀ سیمنیار یاد شده گفت، این اداره همیشه در تمام محلات سلب آزادی کشور، حقوق زندانی‌ها و توقیفی‌ها را بربنیاد قوانین حقوق بشری و بالخصوص قانون اساسی افغانستان رعایت مینماید.

محترم موسوی‌نژاد افزود، باید با زندانی‌ها آن‌چنان برخورد صورت گیرد تا بعد از رهایی‌شان، خود قانون را برخود و به وجه احسنِ آن عملی نمایند.

سپس محمد ضیاء "فرهمند" رئیس دیپارتمنت ارتباط و آگاهی از قانون اساسی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی، از حقوق اتباع افغانستان، در مورد دولت و حکومت در قانون اساسی صحبت نموده گفت؛ قانون اساسی افغانستان نیازمند حمایت همگانی است که در آن نه تنها حقوق و مکلفیت های قوه قضائیه و مجریه، بلکه حقوق و مکلفیت‌های تمام افراد مشخص گردیده است.

متعاقباً لطف الله "رحیمی" متخصص دیپارتمنت ارتباط و آگاهی از قانون اساسی کمیسیون متذکره، در رابطه به حقوق و آزادی‌های اتباع با تمرکز به آزادی بیان، حرمت مسکن، اجتماعات، تظاهرات و رسانه‌ها، در روشنی قانون اساسی افغانستان، برای اشتراک کنندگانِ سیمینار معلومات همه‌جانبه ارائه نموده، به پرسش‌های یک تعداد اشتراک کنندگان سمینار نیز پاسخ‌ ارائه نمودند.

در اخیر، داکتر موسوی نژاد رئیس تطبیق فرامین ریاست جمهوری در ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها، طی صحبت‌های شان، سیمینار یک روز تحت عنوان ( بررسی حقوق اساسی اتباع در قانون اساسی افغانستان) را در امر تطبیق و رعایت قانون مثبت ارزیابی نموده، از مسئولین کمیسیون ضمن سپاس‌گزاری خواست تا در راستای برگزاری همچو سیمینارها با این اداره همکاری نمایند.

به گفتۀ وی، این سیمینارها میتواند، برای بلند بردن ظرفیت و آگاهی پرسونل ملکی و نظامی اداره در بخش حقوقی کمک بیشتر نماید.

۱۷، اسد، ۱۴۰۰

ریاست اطلاعات و روابط عامه

تازه ترین اخبار

جمعه ۱۴۰۰/۵/۲۲ - ۱۲:۰
Background image

به تعداد ۵۰ تن زندانی معتاد در مرکز ترک اعتیاد زندان مرکزی، بعد از تداوی صحت یاب گردیدند

در محفلی که به همین مناسبت در مرکز زندان پل‌چرخی دایر گردیده بود، سمونوال محمود" احمدزی" معاون امنیتی زندان مرکزی پل چرخی گفت؛ اعتیاد به مواد مخدر به مثابه مرگ تدریجی بوده که انسان را. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۲:۳۰
Background image

از فراغت شاگردان برنامه سوادآموزی و حرفه‌آموزی در زندان اناثیه کابل طی محفلی تجلیل به عمل آمد

محفل با حضور داشت محترم میرویس "بهاوی" رئیس زندان‌های مرکزی، محترمه مریم نوری نماینده پروژۀ اطفال در معرض خطر، مسئولین ملکی و نظامی و جمعی از زندانیانِ زندان اناثیه دایر گردید، در آغاز. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۷ - ۲۲:۳۵
Background image

سمینار آگاهی‌دهی از قانون اساسی افغانستان، در ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها برگزار گردید

این سیمینار تحت عنوان ( بررسی حقوق اساسی اتباع در قانون اساسی افغانستان) از سوی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی در کابل برای پرسونل ملکی و نظامی ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها برای. . .

BACK TO NEWS