به تعداد ۵۰ تن زندانی معتاد در مرکز ترک اعتیاد زندان مرکزی، بعد از تداوی صحت یاب گردیدند

news_admin
جمعه ۱۴۰۰/۵/۲۲ - ۱۲:۰
به تعداد ۵۰ تن زندانی معتاد در مرکز ترک اعتیاد زندان مرکزی، بعد از تداوی صحت یاب گردیدند

در محفلی که به همین مناسبت در مرکز زندان پل‌چرخی دایر گردیده بود، سمونوال محمود" احمدزی" معاون امنیتی زندان مرکزی پل چرخی گفت؛ اعتیاد به مواد مخدر به مثابه مرگ تدریجی بوده که انسان را در طی زمان محدود به هلاکت میکشاند، دین مبین اسلام نیز مسلمانان را از استفاده دخانیات منع نموده و آنرا خلاف دساتیر اسلام میداند.

وی همچنان در خطاب به صحت‌یاب شده‌گان گفت؛ در حالی که شما یک بار از مواد مخدر استفاده نمودید ولی کدام نتیجه خوبی بدست نیاوردید، پس مطمئنم که شما دوباره نمیخواهید به این پدیده شوم مبتلا شوید.

نامبرده از صحت‌یاب شده‌گان خواست تا در تیم های ورزشی زندان متذکره شامل شده، از امکانات خوب ورزشی استفاده نموده و خود را از صحتمندی فزیکی و روانی بهره مند سازند.

در همین حال داکتر احمد ضیا " اوریا" رئیس مرکز ۵۰ بستری ترک اعتیاد گفت؛ آنها از دو سال بدینسو طی ۹ دوره، ۴۸۰ معتاد مواد مخدر را تداوی نموده که در هر دوره ۵۰ تن صحت‌یاب شده اند.

آقای اوریا افزود؛ آنها در هر دوره‌ ۴۵ روزه‌ی خود، ضمن تداوی طبی، به همکاری علمای دینی برای معتادین از نظر اسلام در مورد اضرار مواد مخدر معلومات میدهند، تیم های روانشناسی به آن ها مشوره های خوب روانی ارائه میدارند و در جریان تداوی برای شان امکانات تفریحی نیز مهیا میسازند.

قرار است فردا با آغاز دوره دهم، برای تعداد ۵۰ تن از معتادینِ دیگر نیز روند تداوی آغاز گردد.

۲۱، اسد- ۱۴۰۰

ریاست اطلاعات و روابط عامه

تازه ترین اخبار

جمعه ۱۴۰۰/۵/۲۲ - ۱۲:۰
Background image

به تعداد ۵۰ تن زندانی معتاد در مرکز ترک اعتیاد زندان مرکزی، بعد از تداوی صحت یاب گردیدند

در محفلی که به همین مناسبت در مرکز زندان پل‌چرخی دایر گردیده بود، سمونوال محمود" احمدزی" معاون امنیتی زندان مرکزی پل چرخی گفت؛ اعتیاد به مواد مخدر به مثابه مرگ تدریجی بوده که انسان را. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۲:۳۰
Background image

از فراغت شاگردان برنامه سوادآموزی و حرفه‌آموزی در زندان اناثیه کابل طی محفلی تجلیل به عمل آمد

محفل با حضور داشت محترم میرویس "بهاوی" رئیس زندان‌های مرکزی، محترمه مریم نوری نماینده پروژۀ اطفال در معرض خطر، مسئولین ملکی و نظامی و جمعی از زندانیانِ زندان اناثیه دایر گردید، در آغاز. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۷ - ۲۲:۳۵
Background image

سمینار آگاهی‌دهی از قانون اساسی افغانستان، در ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها برگزار گردید

این سیمینار تحت عنوان ( بررسی حقوق اساسی اتباع در قانون اساسی افغانستان) از سوی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی در کابل برای پرسونل ملکی و نظامی ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها برای. . .

BACK TO NEWS